česky english deutch

Kontakt

RESORT KADLECŮ

Volary se nacházejí na hlavní trase Prachatice-Strážný.

Spustit virtuální prohlídku apartmánů.

Jiří Kadlec
Mlýnská 490
384 51 VOLARY
 

mobil: +420 602 465 572

telefon: +420 721 708 764 (docasne nedostupny)
e-mail: kadl.jiri@seznam.cz

 

Volary leží v Jižních Čechách, jižním směrem od města Prachatice a nedaleko hranice s Německem. Město se rozkládá na okraji národního parku Šumava v chráněné krajinné oblasti. Původní osada vznikla na přelomu 13. 14. stol. V r. 1421 se poprvé označují jako městečko, městem jsou až od r. 1871. Příjmy městečku plynuly z obchodní ruchu na Zlaté stezce. Později se stal hlavním zdrojem obživy chodv dobytka. Volary jsou památkovou rezervací lidové architektury.

Okolí Volar Vám nabízí široký výběr aktivit pro Vaši dovolenou. Můžete si vybrat návštěvu památek i přírodních zajímavostí, splouvání Vltavy na lodích, koupání, turistiku pěší i na kolech. V zimním období lze využít hustou síť běžeckých tras nebo nepříliš vzdálené sjezdovky.

Nemusíte s sebou vozit ani spoustu sportovního vybavení, lodě i kola si můžete ve Volarech i okolí bez problémů vypůjčit. Zajímavá pro Vás může být zejména nabídka půjčovny kol Českých drah.

K výletům do okolí můžete využít jak autobusového spojení tak také železnice. Vlaky se z Volar rozjíždějí na všechny možné strany a tím jsou dostupná různá krásná místa Šumavy. Cestovat se také dá po turistických značkách a to na kole i pěšky. Přejeme Vám jen ty nejpříjemnější zážitky z cestování kolem našeho města.

 

Kde nás najdete?

 

 

 

Copyright © Kadlec Jiří| Mapa stránek
Tvorba internetových stránek, redakční systém levně, optimalizace stránek